В Одеському ботанічному саду сьогодні, 11 червня, провели щорічний фестиваль «Мечников день», який фактично можна вважати Днем відкритих дверей ОНУ імені І. І. Мечникова. Традиційно захід тривав два дні. Але цьогоріч фестиваль скоротили до одного дня.
Кореспондент сайту 048.ua, озброївшись камерою, вирушив до Одеського ботсаду, щоб подивитися, що в цьому році підготували для відвідувачів представники одинадцяти факультетів та коледжу ОНУ імені І. І. Мечникова.
Наприклад, представники біофаку показали живих змій, а хіміки кілька експериментів.
Представники журфаку продемонстрували деяку техніку зі своєї медіалабораторії: плівкову та цифрову відеокамери, фотоапарати, професійні мікрофони та диктофони.
Варто зазначити, що техніку не просто принесли показати, а вона реально працювала поки студенти робили відеосюжети та фоторепортажі.
Також журналісти принесли кілька книг, які були написані на факультеті, одна з яких саме сьогодні дуже актуальна — «Феномен війни в інформаційному просторі України 2015-2018рр.».
На факультеті математики, фізики та інформаційних технологій можна було побачити в роботі 3D-принтер, а також доволі цікаву радіокеровану техніку, зібрану студентами, яка, наприклад, могла б стати у нагоді українським військовим для використання у якості дистанційного непомітного наземного розвідника.
Загалом показати було що абсолютно кожному факультету.
Також на заході був присутній ректор ОНУ імені І. І. Мечникова В’ячеслав Труба, з яким ми поспілкувались. Він розповів, що війна змусила студентів та викладачів повернутися до навчання в режимі онлайн, як це було під час пандемії Covid-19.
«Викладачі не бачать один одного, як і студенти. Також ми певною мірою втратили зв’язок з абітурієнтами. І ось на сьогоднішній день була відповідна ініціатива від ботанічного саду і від студентського самоврядування профкому про те, що на відкритій території в ботанічному саду ОНУ ми можемо провести ось таку презентацію на порозі вступної компанії для абітурієнтів. Власне ми сьогодні цю компанію і проводимо, — розповів В’ячелав Труба і додав, — ми зацікавлені в студентах. Але разом з тим розуміємо, що ситуація в країні дуже важка. Ті цифри, які на сьогоднішній день ми маємо згідно з даними по кількості зареєстрованих на мультитест, вони не дуже великі але сподіваємось на те, що, оскільки ОНУ є перлиною, до нас підуть студенти, а ми зі своєї сторони будемо давати якісну освіту».
Варто також зазначити, що Одеський національний університет в цьому році вперше увійшов до Світового рейтингу Університетів QS World University Rankings. Більше того, ОНУ імені І. І. Мечникова єдиний виш з Одеси, який увійшов до ТОП-10 українських вишів і ТОП-1200 університетів світу.
«Ми дуже вдячні за те, що у світі так на нас дивляться і так оцінюють», — прокоментував цю подію В’ячеслав Труба.
Також він коротко розповів про особливості цьогорічної вступної кампанії: «Вступна компанія буде проводитися більшою мірою онлайн. Документи подаватимуться абітурієнтами онлайн. Але саме мультитест для майбутніх студентів першого курсу і тести для студентів, які вступають до магістратури, вони будуть проводитися в очній формі. Там внесені певні зміни саме в порядок проведення вступної компанії. У разі повітряної тривоги передбачено, що тестування переривається. Це з боку Міністерства освіти і науки України дуже чітко відслідковується».
Зазначимо, що мультитест, який проводитимуть цьогоріч — це тимчасова альтернатива ЗНО.
«Сьогодні держава розуміє, що ми не можемо провести три тести. Буде один тест, який об’єднує три дисципліни — історію України, українську мову і математику», — пояснив Труба.