Торговий центр у Кременчуці орки обстрілювали тими ж ракетами, що й селище під Одесою учора вночі.
Росіяни вдалися до чергового акту тероризму проти українців — посеред білого дня ворожа ракета влучила у переповнений людьми торговий центр у Кременчуці Полтавської області. На цю хвилину вже відомо про 20 загиблих.
За півдоби до того, вночі, росіяни обстріляли селище неподалік від Одеси (назву населеного пункту навмисне не називаю, хоча її вже озвучили деякі посадовці). Як наслідок — загорілося три приватні будинки, постраждало вісім осіб, серед яких є дитина.
За повідомленням ОК «Південь», влучання відбулося крилатою ракетою Х-22, яку росіяни випустили з літака Ту-22 (від себе додам, що Ту-22 були зняті з озброєння ще у 1992 році, зараз російська авіація використовує модифікацію ТУ-22М3) із повітряного простору Криму. Речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що по Кременчуку Росія завдала удару тією ж ракетою Х-22, випущеною з дальнього бомбардувальника Ту-22М3 з боку Курська.
Зазначу, що цими самими ракетами позавчора обстріляли й Київ та область. Як і тоді, влучання відбулося фактично рандомно — навряд чи росіяни планували обстріл житлових масивів. На мою думку, на Одещині планувалося влучання у важливий об’єкт транспортної інфраструктури регіону, що суттєво б пошкодило логістичну спроможність півдня. По чому планувався випуск ракет у Кременчуці, поки сказати важко.
Проте що може означати така криворукість? Х-22 – це доволі застаріла ракета, яка була прийнята на озброєння ще у 1968 році. Початково вона розроблялася для ураження радіолокаційно-контрасних цілей, на кшталт авіаносців. Це означає, що ціль має контрастувати своїми габаритами на тлі ландшафту, так як контрастує великий авіаносець на тлі гладкої водної поверхні. Якщо така контрастна ціль відсутня, то влучання відбувається абсолютно рандомно.
З огляду на її застарілість та недосконалість, замість заявленої дальності використання в 550-600 км на практиці Х-22 умовно ефективна на відстані 150-200 км. За рахунок недосконалої паливної системи завжди присутній ризик відмови. Але найголовніше інше — практика показує, що похибка влучання такої ракети становить до трьох кілометрів!
Проте за своїми технічними характеристиками на кінцевій ділянці траєкторії польоту (орієнтовно за 60 км до цілі) крилата ракета збільшує швидкість до 2450 км/год з метою прориву системи ППО. Цілком ймовірно, що при випуску ракет також використовувалися комбіновані системи постановки радіоперешкод, і як наслідок, наші сили протиповітряної оборони виявили загрозу надто пізно. Тобто ми маємо надзвукову ракету, приліт якої важко буде передбачити.
Використання подібних ракет замість високоточних «калібрів», якими росіяни активно закидували Україну в перші дні війни, означає те, що ворог вирішив шукати нове застосування застарілої радянської зброї. Факт того, що по Одещині вчора випустили лише одну ракету, схоже радше на експеримент: чи зможе влучити Х-22 куди планувалося, чи ні. По Кременчуці окупанти запустили таких ракет дві.
Загалом у цієї медалі є дві сторони. З одного боку, це чітка вказівка на те, що у ворога закінчується озброєння, і це, безсумнівно, гарна новина: запаси їм поповнювати ні з чого. А з іншого боку, тепер кожен приліт все більше схожий на лотерею: правило відносної віддаленості від стратегічних об’єктів як умовно безпечного місця, на жаль, більше не працює.
Але факт залишається фактом: завдаючи ударів неточною зброєю й проводячи подібні експерименти, росія тероризує мирне населення та вчергове вдається до військових злочинів.
Автор – Ярослава Вітко
СМЕРТЬ РОССИЙСКИМ ОККУПАНТАМ!