Городская жизньІсторія Одеси: як відпочивали та розважалися на Куяльнику минулого...

Історія Одеси: як відпочивали та розважалися на Куяльнику минулого століття

-

- Реклама -spot_img

Історія Одеси: як відпочивали та розважалися на Куяльнику минулого століття

На початку ХХ століття на Куяльник приїзджали лікуватися та відпочивати. Грязьова ванна тоді коштувала 90 копійок. Вечорами грав грамофон та піаніно.

Невеличкий єкскурс в минуле опублікував історик Дмитро Жданов.

ПОЛЯКІ НА КУЯЛЬНИКУ. ЧАСТИНА 1.

В путівниках початку XX століття добре описано дачу доктора Петра Амброжевича (вона згадується практично в кожному путівнику того часу). Лиманно-лікувальний заклад Петра Михайловича Амброжевича було відкрито 1897 року. Розташовувався заклад на відстані близько кілометра від станції залізниці. Сполучення із залізничною станцією та міським парком проводилося «конкою», вагони якої були приурочені до приходу та відходу поїздів залізниці. Проїзд коштував 5 копійок.

На дачі, де був розташований лікувальний заклад, були будинки-особняки, пристосовані для «мебльованих кімнат» (60 кімнат). Квартири (кімнати) здавалися з усім необхідним, включаючи стіл, лікарську консультацію та користування лиманно-лікувальним закладом залежно від розміру кімнати.

У 1905 вартість перебування у кімнаті починалася від 130 рублів на місяць (у цінах 1905 року). Для загального користування гостей (відповідно до рекламних оголошень) були піаніно, грамофон, газети. Що ще потрібно було для культурного відпочинку на початку ХХ століття?

Лиманно-лікувальний заклад задовольняв усім науковим вимогам того часу: були ванни – загальні та місцеві грязьові, ріпакові, розвідні, прісні та вуглекислі, компреси та припарки із бруду, масаж, лікування електрикою та кімнати для відпочинку. Медичною частиною завідував професор-акушер П.М. Амброжевич. Крім того, під час лікарні знаходився постійний лікар Помяновський, спеціаліст з дитячих хвороб.

Сезон тривав з 20 травня до 1 вересня. Лікарня відкривалася о 6.00 і працювала до 18.00. Ціна на ванни становили (1905 року): грязьова – 90 копійок, водна (з ропи лиману) 1 класу – 50 коп., 2 класу – 20 коп., вуглекисла – 1р. 20 коп.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Свежие новости

Спека, грози та тропічні ночі: на Одещину насувається циклон Gabriel

Вогнеборці щодня виїжджають на гасіння десятків загорянь сухої рослинності

В Одессе создали петицию о переименовании переулка в честь погибшего героя Юрия Слепченко

Жена погибшего защитника из Одессы Юрия Слепченко создала на сайте Одесской мэрии...

Борис Акунин пишет повесть об Одессе, чем вызвал волну возмущения

Российский писатель Борис Акунин в Фейсбуке спросил среди своих подписчиков невинный...

С условиями 4-звездочного хостела: в Украине создали полигон для подготовки студентов

В Министерстве образования и науки Украины предлагают заменить обязательную базовую общую военную подготовку студентов курсом "Основы национального сопротивления". Практическую...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Клезмер із Бельгії — в Одесі

Бельгійські музиканти завітали до України з благодійною серією концертів на підтримку нашої країни. Автентична клезмерська музика з елементами їдиш,...

Вогнеборці щодня виїжджають на гасіння десятків загорянь сухої рослинності

Головне управління ДСНС України в Одеській області лише за минулу добу на Одещині  з 88 пожеж 78 це було...

Советуем прочитать

- Advertisement -spot_imgspot_img

Вам также понравитсяПОХОЖИЕ НОВОСТИ
Рекоммендации для вас