На території Національного природного парку «Тузлівські лимани», що в Одеській області, фіксують масову загибель птахів, деякі з яких — червонокнижні.
Про це повідомив еколог Іван Русєв.
За його словами, вчора комісія нацпарку спільно з ветеринарами провела обстеження території і встановила, що на мілководдях лиманів Солоний та Бурнас є загиблі птахи. Детальне обстеження території та акваторій показало, що загиблі птахи є тільки в зоні цих двох лиманів, неподалік від потужної ЛЕП.
Кількість нарахованих загиблих птахів, або їх залишків, сягала біля 300. Серед них було виявлено 5 тонкодзьобих мартинів (Червона книга України) та решта відносились до звичайних мартинів, серед яких було 10% молодих. Інші види птахів не були виявлені загиблими. Ветеринарами відібрано проби на дослідження.
Русєв розповів, що серед причин загибелі є декілька версій: епізоотія інфекційної хвороби, хімічна отрута на фермерських полях, де мартини іноді харчуються, або ж зіткнення з потужною ЛЕП (явних зовнішних ознаків ураження струмом не виявлено).
Крім того, птахи могли гинути через хімічне забруднення акваторії лиману Бурнас важкими металами та іншими побічними хімічними сполуками, включаючи ракетне пальне, як наслідки бомбардування росією зони лиману Бурнас в нацпарку, особливо на початку війни, пише еколог.