Власну патріотичну пісню написала група «Бараанда», яка в перші дні війни грала кавери та підбадьорювала людей на одеському пляжі, де було організовано збір піску для вуличних укріплень.
Кожен із виконавців у своїх куплетах розповідає, що їм довелося пережити з початку повномасштабного вторгнення. В цій пісні всі українці можуть впізнати себе.
«Ми скоро поїдемо до Херсона, а потім за ним, Мам, я тобі обіцяю це буде наш Крим», — такими словами описує свої емоції соліст гурту Ельнур Рустамов. Він згадує свій рідний Сімферополь, що знаходиться під окупацією ще з 2014 року. І про те, як його рідним довелося знову, рятуючись від російських обстрілів, переїжджати, але вже за кордон.
«Як тільки почалася велика війна, моя сім’я поїхала, і це та ж історія, вона чесна, і це мене надихнуло написати те, про що думає кожен українець, кожен у цій пісні знайде шматочок своєї історії, шматочок самого себе», — каже виконавець.
Леонід Єлонін, гітарист і другий соліст гурту, родом з Миколаївської області. У перші дні повномасштабної війни він із сім’єю під обстрілами вибирався з окупованого Первомайського.
Він співає про те, як його родина вмить втратила все, що наживала довгими роками, і поспіхом, взявши лише документи і трохи речей, була вимушена тікати з рідної домівки.
«Було страшно. 25-го лютого в моє село зайшли російські окупанти. Вони встановили свій комендантський час, встановили якісь машини, що блокували зв’язок. Нашу машину забрали, тому нам прийшлося шукати когось, хто зміг би нас вивезти. Під час обстрілів я почав виїжджати та забирати сім’ю. Моя бабуся досі там, тобто під обстрілами, і зв`язку з нею немає», -додає гітарист.
Жіночу партію виконує Ангеліна Бавзюк. Вона у перші дні війни допомагала людям вибиратися з окупованих територій. У пісню вона додала українські народні мотиви.
«Я показую біль українських дівчат, всього народу, бо якщо брати з історії, від самого початку Україна відстоювала себе, відстоювала свою незалежність і відстоювала те, що ми маємо право на мову, на історію, державність та територію», — каже співачка.
Учасники гурту з першого дня війни волонтерять. Це вони грали на барабанах на пляжі в перші дні великої війни, щоб підбадьорити одеситів, які з ранку до ночі набирали мішки з піском для зміцнення блокпостів. Тоді відео з їх виконанням облетіло всі соцмережі.
Їхнім кавером на пісню It’s My Life поділився у твіттері сам Джон Бон Джови.
«Це зібрало, якщо я не помиляюся, два з половиною мільйона у нього в твіттері, він тоді підтримав і нас, і Україну. Він перебуває в десятці медійних осіб, музикантів, які підтримують український народ. З нами зв’язалися люди з його команди, вони написали, що коли війна закінчиться і Bon Jovi приїде виступати в наш «Олімпійський» у Києві, то він нас також запросить», — розповідає Ельнур Рустамов.
Кліп музиканти знімали у Сергіївці, на місці ракетного обстрілу, який забрав життя 21 людини. Апаратуру їм надали безкоштовно, оператор та монтажер також погодилися виконати свою роботу безкоштовно.
Кліп планують презентувати за тиждень. І молоді виконавці сподіваються, що «Лист до мами» теж не залишиться поза увагою.
Авторка – Анастасія Суха, спеціально для «Думської»
СМЕРТЬ РОССИЙСКИМ ОККУПАНТАМ!