Ворожі обстріли об’єктів критичної інфраструктури України призвели до проблем у сфері енергетики. Влада щоденно закликає громадян обмежувати використання електрики та попереджає про важкий період попереду. Все це спричинило резонанс серед населення, тому гендиректор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв ініціював онлайн-конференцію із місцевими ЗМІ, аби прояснити ситуацію.
За його словами, наразі в Одеській області застосовуються два види обмежень: зменшення електроспоживання та зниження споживання електричної потужності. Вони стосуються виключно підприємств. Григор’єв уточнив, що саме на підприємства припадає 48% енерговитрат.
Якщо вдаватися у цифри, обмеження для промислових підприємств виглядають так: максимальний обсяг електроспоживання — 498 тисяч кВт⋅год на добу, обсяг електропотужності — 33 мегаватт.
ДТЕК контролює виконання підприємствами поставлених умов.
«Якщо ці підприємства не виконують доведених до них обсягів, то, по-перше, вони будуть мати дуже поганий настрій після бесіди з представниками влади, а по-друге, вони отримають застосування інших графіків, які вони будуть вже не в змозі ігнорувати. Наразі майже всі підприємства з розумінням до цього ставляться та виконують доведені до них обмеження», — розповів Григор’єв.
Гендиректор ДТЕК Одеські електромережі зазначив, що мешканці регіону дослухалися до рекомендацій влади та почали обмежувати використання електроенергії. Це дає змогу поки що обходитися без віялових відключень світла.
Якщо ж таких заходів буде недостатньо, будуть застосовані графіки відключень електроенергії, відслідковувати які можна буде на офіційному сайті ДТЕК Одеські електромережі, на їх сторінках у Фейсбуці, а також у Телеграмі та Вайбері. Відключення абонентів триватиме не більше чотирьох годин.
«Не дивлячись на ситуацію, що склалася, ми продовжуємо готувати наші мережі до проходження осіннє-зимового періоду, виконувати планові ремонти. Нам залишилося виконати близько 15% від річного обсягу ремонтних робіт для того, щоб бути готовими до зими. Це випробування і ремонт кабельних мереж, які живлять наші теплові пункти та котельні, а також розчистка трас ліній електропередач тощо», — розповів гендиректор підприємства.
На прес-конференції також торкнулися теми «зеленої» енергетики. Дмитро Григор’єв пояснив, чому не слід сподіватися на такий метод генерації електрики:
«Одещина багата на вітер і сонце. На території області багато підприємств, що виробляють зелену електроенергію. Але для цього потрібно, щоб в електромережі була хоч якась електроенергія для того, щоб підприємство синхронізувати з мережею. Не всі підприємства здатні підніматися з нуля, тобто при повному блекауті не всі зможуть від генератора запустити власну генерацію. Вітропарк в такий ситуації нам не допоможе».
За даними ДТЕК Одеські електромережі, наразі в регіоні зареєстровано 985 тисяч побутових та 36 тисяч юридичних абонентів.
Кроки, які допоможуть одеситам знизити необхідність відключень або кількість відключених будинків:
— обмежити споживання електроенергії з 17:00 до 23:00 та вранці з 6:00 до 11:00 години;
— вмикати потужні прилади (пральні, посудомийні машини, електродуховки, електрочайники, праски, обігрівачі) в нічні години доби;
— розподіляти навантаження та користуватись найбільш потужними приладами по черзі;
— обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів.