Читать на русском
Наближається Новий рік. Звісно ж, настрій не зовсім святковий, але українці хоч мінімально та відзначатимуть цю дату. Проте новий рік — це не тільки святковий стіл, а ще й подарунки. З цього приводу редакція 048.ua вирішила зробити добірку вживаних автомобілів, які були б чудовим подарунком для ЗСУ.
Ми вирішили подивитися автомобілі, які продаються в Одеській області і могли б закрити певні потреби наших воїнів. Сподіваємося, що даний матеріал стане в нагоді волонтерам або меценатам, які шукають транспорт для фронту в бюджеті від 1800 до 4500 доларів.
Відбирали автомобілі в кузовах: пікап, кросовер та мінівен. Під час пошуку оголошень на відповідному сайті, ми не зважали на зовнішність, а звертали увагу на технічний стан і функціональність кузову. Також ми спеціально ігнорували автомобілі з автоматичними та варіаторними коробками передач, які можуть створити проблеми при використанні авто на фронті. Окрім того, ми намагались віддавати перевагу транспортним засобам, які у разі необхідності механіки зможуть відремонтувати в польових умовах ледь не з підручних матеріалів. Такі авто на фронті цінуються, адже вони рятують життя, вивозячи наших воїнів буквально з пекла.
ВАЗ – 2121
Почнемо нашу добірку з найдешевшого і найпростішого, але доволі гарного варіанту для фронту. Мова йде про ВАЗ-2121 «Ніва». Так, це старий радянський автомобіль. Але на «Ніву» доволі дешеві запчастини, і їх ще досі багато на нашому ринку, що дозволяє дешево обслугувати даний автомобіль перед відправкою на фронт. До того ж даний автомобіль можна ремонтувати буквально в полі. Але це авто через відсутність задніх пасажирських дверей не дуже підходить для перевезення чотирьох бійців до місця виконання завдання. Проте якщо зняти задні сидіння, «Ніву» можна використовувати, наприклад, як автомобіль для підвозу невеликої кількості БК на позиції по бездоріжжю. Якщо автомобіль «ліфтувати» (збільшити кліренс) і поставити легку гуму для бруду – буде чудовий позашляховик з короткою базою.
KIA Sportage (1994-2003 років випуску)
Наступний варіант – це KIA Sportage 1996 року випуску. Даний автомобіль також має доволі коротку базу, хоча вона і більша, ніж у «Ніви», зате тут є чотири двері, що дозволяє перевозити комфортно трьох бійців, не враховуючи водія. Варто підкреслити, що даний автомобіль рамний і він в рази швидший та потужніший за попередній варіант. Окрім того, автомобіль має доволі місткий багажник, який дозволить бійцям перевозити багато необхідного для виконання бойових завдань спорядження.
DADI Smoothing
Автомобілі DADI випускає невелика Китайська компанія. Цікаво, що спочатку вона була підприємством військово-промислового комплексу. Але, повертаючись до теми конкретних автомобілів, ми рекомендуємо придивитися до моделі Smoothing. Це доволі непоганий рамний пікам, який може возити бійців і вантажі. Також машину можуть використовувати військові медики для того, щоб евакуйовувати поранених бійців у безпечне місце для надання допомоги.
HONDA HR-V
HONDA HR-V 2000 року випуску – це просто хороший чотирьохдверний компактний кросовер. Але при виборі даного авто потрібно звернути увагу на те, щоб він був оснащений повним приводом, оскільки ще існує виключно передньоприводний варіант, який матиме меншу актуальність на фронті. Також варто обирати автомобіль, який оснащений механічною КПП, а не кліноременним варіатором, який може підвести у самий непідходящий момент в силу свого віку.
KIA Carnival (2002-2006 років випуску)
KIA Carnival – останній автомобіль в даній добірці. Це доволі надійний мінівен, який буде цікавим для ЗСУ тим, що позаду можуть розміститися до 4 біців в екіпіровці. І найголовніше те, що вони швидко зможуть вистрибнути з авто в разі необхідності завдяки дверям, які відкриваються не класичним способом, а від’їжджають вздовж кузову, тому не будуть закриватись потоком повітря на ходу. Завдяки таким дверям з автомобіля можна навіть комфортно вести бій, не зупиняючись. Цікаво, що такі двері у автомобіля одразу на дві сторони, навідміну від інших подібних мінівенів в конкретній ціновій категорії.
Власники KIA Carnival також підкреслюють, що у авто доволі високий кліренс, а це буде плюсом для наших воїнів. Ну і не можна не сказати про потужний 2.9-літровий дизельний двигун, який дозволить, наприклад, швидко вивозити поранених з поля бою при умові, що не доведеться їхати по багнюці, в якій Carnival може застрягти через свою вагу.
В цій бочці меду є ще трохи дьогтю: власники даних мінівенів скаржаться, що вони трохи хиткі на поворотах і не дуже маневрені.
Окремо зазначимо, що волонтерам і меценатам, які опиратимуться на наш матеріал, шукаючи автомобілі для ЗСУ, не варто зосереджуватися на конкретних варіантах, які потрапили до матеріалу. Можна просто знайти аналогічні оголошеня з продажу вищевказаних автомобілів. Також ми б рекомендували спершу показати цю добірку військовим, для яких підбирається автомобіль, щоб вони з урахуванням своїх потреб допомогли виокремити найоптимальніший варіант. Не забувайте також перед придбанням досконало перевірити технічний стан авто.