Новини компаній
30 квартир-студій для постраждалих родин завдяки реновації гуртожитку – проект, який до 1 листопада реалізує команда благодійного фонду «Запорука» спільно з італійськими партнерами-фундаціями Soleterre Onlus та Rosa Pristina.
Після початку повномасштабного вторгнення росії Новояричівська селищна громада на Львівщині прихистила понад 2 тисячі українців з окупованих та територій, де ведуться бої. Серед переселенців – 580 дітей.
Родини знайшли тимчасовий прихисток вдома у місцевих мешканців. Громада допомагає з продуктами й предметами першої необхідності. Та належні умови для розміщення усіх сімей відсутні. Більше 150 людей, змушених покинути Донбас та південні регіони країни, живуть у шкільному приміщенні.
У вересні з відновленням навчального року або ці родини залишаться без даху над головою, або діти залишаться без школи.
У власності громади є старий гуртожиток у селі Неслухів, який після реконструкції та облаштування слугуватиме гідним житлом для постраждалих сімей.
«30 хай невеликих, але по-домашньому затишних квартир – з окремими кухнею та ванною кімнатою, оновлені місця загального користування, сучасний дитячий майданчик. Війна довела, що для українців немає неможливого. За єдиним винятком… Ми не в силах повернути тих, хто загинув. А от втримати на рідній землі тих, хто сьогодні втратив майже все, маємо. І точно зможемо, якщо створимо для них дім, де захочеться жити», – переконана засновниця та президентка благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.
Вартість реконструкції – 17 млн гривень, з яких вже зібрано 15 млн. Меморандум про сприяння та підтримку з керівництвом Львівської районної державної адміністрації підписаний та розпочато підготовчі роботи.
«Ідея створити житло для родин, які обирають свою країну, на базі вже наявного житлового фонду, який простоює, виникла після зустрічі з нашою підопічною родиною з Краматорська. Якраз тоді у хлопчика закінчувалося лікування у Львові. А подітися мамі з чотирма дітьми, двома котами та трьома собаками нікуди… Де жити, як жінці витягувати таку велику родину самій? Розуміння, що таких сімей сотні, стало поштовхом до дій. Ні, я не проти евакуації за кордон. Проте за умови, що людина має альтернативу вибору – залишатися чи ні», – ділиться Наталія Оніпко.
Долучитися до відбудови надії для постраждалих українських родин та підтримати проект навіть мінімальним внеском можна на сторінці кампанії «Запоруки» за посиланням https://razom.zaporuka.org.ua/campaign/140
Благодійний фонд «Запорука» 14 років підтримує родини онконедужих дітей і створює умови, аби сім’ї були разом під час лікування. Із 2009 року фонд надавав можливість проживати у центрі «Дача» дітям-пацієнтам Національного інституту раку та Охматдиту зі своїми рідними. Офіційне відкриття нової «Дачі» було заплановане в червні цьогоріч.
Евакуація дітей, хворих на рак, у відносно безпечні українські клініки та за кордон, забезпечення лікарень, які не припинили роботу, медикаментами, обладнанням, реанімобілями, психологічний супровід та реконструкція житла для вимушених переселенців – основні напрями діяльності «Запоруки» сьогодні.